lessphp fatal error: load error: failed to find /home3/krosnosp/public_html/wp-content/themes/theme49081/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home3/krosnosp/public_html/wp-content/themes/theme49081/style.less Wolontariat | Szkoła Podstawowa nr 3

Wolontariat

Uwaga! Zaczynamy zbiórkę dla naszej „paczkowej” Rodziny. Z całej listy potrzebnych rzeczy powinniśmy zapewnić 3 wymienione jako podstawowe:

1. Garnki 2l i 3l.

2. Laptop lub tablet.

3. Żywność trwała.

Miłym prezentem byłoby również spełnienie pozostałych marzeń i potrzeb Rodziny. Zbiórkę prowadzimy do 7 grudnia – mamy dużo czasu 🙂

Podarunki można przynosić do szkoły codziennie od poniedziałku do piątku od 7.30 – 16.00. Miejscem zbiórki będzie szatnia, w której ustawione będą podpisane kartonowe pudła do których należy wkładać, np. żywność, środki czystości, materiały szkolne, itp. Prosimy zaglądać na listę, ponieważ będzie na bieżąco aktualizowana.

LISTA

W razie pytań i wątpliwości można kontaktować się z opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu przez dziennik Librus.
Ela Tkaczyk

Drodzy Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele, Pracownicy Szkoły! To już kolejny rok, w którym zdecydowaliśmy się wziąć udział w ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Pojawiło się mnóstwo pytań: Jak to zrobić? Czy damy radę? Czy będą chętni do pomocy? Patrząc na obecną sytuację należy chyba powiedzieć, że pandemia COVID19 wpłynęła w mniejszy lub większy sposób na życie każdego nas. Mam jednak ogromne przekonanie, że to właśnie w tym roku nasza pomoc jest szczególnie potrzebna. Rodziny objęte pomocą w ramach Szlachetnej Paczki potrzebują wsparcia bardziej niż kiedykolwiek, a wśród nas na pewno znajdzie się ktoś, kto zechce się czymś podzielić, coś podarować, czy nawet wesprzeć pomocą w poszukiwaniu potrzebnych rzeczy. Wybraliśmy wspaniałą rodzinę, która z naszą pomocą może spokojnie przeżyć Święta i zyskać nowe, godne warunki życia. Zachęcam wszystkich Państwa do poznania Pani Zofii i jej Rodziny:

RODZINA

Kolejne szczegóły już wkrótce!
Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu
Ela Tkaczyk

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć:
dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”

Papież Franciszek

Czym jest wolontariat? To bezpłatne, świadome i dobrowolne działanie na rzecz innych, ale przede wszystkim to spojrzenie na innych ze współczuciem i życzliwością, skierowanie wzroku na potrzeby drugiego człowieka, często odkładając własne wygody na drugi plan. Pomaganie daje radość płynącą z kontaktu z drugą osobą oraz z poczucia czynienia dobra. Uczniowie naszej szkoły przy wsparciu rodziców i nauczycieli często otwierają swoje serca i z wielkim zaangażowaniem uczestniczą w wielu akcjach charytatywnych.
Od 2012 roku należymy do Klubu Szkół UNICEF i regularnie uczestniczymy w projektach pod patronatem tej organizacji:

• Wszystkie Kolory Świata,
  • Mali Uczniowie idą do szkoły,
  • Gwiazdka dla Afryki,
  • Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę,
  • Po pierwsze dziecko,
  • Go Blue.

W 2016 roku założyliśmy Szkolne Koło Wolontariatu. Aktywnie uczestniczymy w różnorodnych akcjach lokalnych i ogólnopolskich.

• Góra Grosza,
  • Szlachetna Paczka,
  • Adopcja serca,
  • Pola Nadziei,
  • Kilometry Dobra,
  • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy,
  • Razem na święta.

Pomagamy zwierzętom, zbieramy nakrętki, baterie, makulaturę, a także inicjujemy własne akcje:

• Usłyszeć dobro,
  • Walentynkowy kiermasz dla Olusia.

Dołącz do Nas! Pomaganie jest fajne!