lessphp fatal error: load error: failed to find /home3/krosnosp/public_html/wp-content/themes/theme49081/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home3/krosnosp/public_html/wp-content/themes/theme49081/style.less O nas | Szkoła Podstawowa nr 3

Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Marii Konopnickiej w Krośnie jest samodzielną szkołą publiczną kształcącą na I i II etapie edukacyjnym.

Jesteśmy szkołą z tradycjami.
Pierwsi uczniowie przekroczyli jej progi 2 października 1938 roku.

• Uczymy w systemie jednozmianowym. Lekcje rozpoczynają się o godz. 8.00 i kończą najpóźniej o godz. 14.20.
  • Pracę świetlicy dostosowujemy do potrzeb rodziców.
  • Pracujemy w dziesięciu przestronnych, wyposażonych w tablice interaktywne i inne pomoce naukowe salach lekcyjnych.
  • Wykorzystujemy współczesne narzędzia pracy z uczniami takie jak e-booki, e - podręczniki, programy edukacyjne.
  • Posiadamy pracownię terminalową, gdzie każde dziecko pracuje przy osobnym stanowisku oraz Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej w bibliotece.
  • Zajęcia sportowe odbywają się na sali gimnastycznej. Przy sprzyjającej aurze ćwiczymy na boisku ze sztuczną nawierzchnią lub na placu zabaw. Uzupełnieniem zajęć są organizowane wyprawy na górskie szlaki Beskidu Niskiego, rajdy nocne i rowerowe oraz wyjazdy na lodowisko, basen i wyjścia na stadion lekkoatletyczny.

Ważnym miejscem w szkole jest duża biblioteka. Dzieci korzystają z tradycyjnego, wciąż wzbogacanego księgozbioru, oraz książek w wersji elektronicznej. Biorą udział w konkursach i projektach organizowanych przez nauczyciela bibliotekarza. Tradycyjnie uczestniczymy w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, która ma na celu kształcenie nawyków i zainteresowań czytelniczych oraz ćwiczenie uwagi i koncentracji. Uczniowie biorą udział w ogólnopolskim konkursie „Wielka Liga Czytelników” i krajowej akcji „Noc Bibliotek”. W bibliotece organizowane są też wystawy najnowszych publikacji książkowych.

Postęp technologiczny mobilizuje nas do ukierunkowania edukacji na selektywne i mądre korzystanie z zasobów internetowych. Na szkolnej stronie internetowej uczniowie, w swojej zakładce, mają dostęp do katalogu przydatnych do nauki i zabawy linków. Sprawnie korzystamy z Technologii Informacyjno – Komunikacyjnych (TIK), z którymi nauka stała się ciekawsza i łatwiejsza. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu, przestrzegania praw autorskich, respektowania zasad Netykiety oraz sposobów wyszukiwania grafiki i muzyki na wolnych licencjach, tworzenia bazy materiałów edukacyjnych.

Uczniowie i nauczyciele przygotowują i prezentują przez szkolny radiowęzeł ciekawe audycje na różnorodne tematy.

Uczniom naszej szkoły oferujemy opiekę w grupach świetlicowych. Godziny otwarcia świetlicy dostosowujemy do realnych potrzeb rodziców (aktualnie 6.45 – 16.30).

Zajęcia na świetlicy to:

• zabawa w grupach: budowanie z klocków, gry planszowe, aktywne spędzanie czasu w oddzielnej, bezpiecznej i bogato wyposażonej salce zabaw,
  • zajęcia tematyczne (plastyczne, muzyczne, ruchowe itp.)
  • konkursy,
  • codzienne spotkania z książką – głośne czytanie,
  • odrabianie zadań domowych w dostosowanym do tego celu pomieszczeniu,
  • każdą wolną chwilę spędzamy na świeżym powietrzu korzystając z przyszkolnego placu zabaw lub boiska sportowego.

Posiadamy swoją stołówkę, gdzie smaczne, codziennie świeże posiłki przygotowywane są na miejscu. Ponadto nasi uczniowie korzystają z programów; „Mleko w szkole” oraz „Owoce w szkole”.

Pomagamy

W „Trójce” prężnie działa Szkolne Koło Wolontariatu. Aktywnie uczestniczymy w akcjach charytatywnych, np. „Szlachetna paczka”, „Góra Grosza”. Zbieramy nakrętki, baterie, makulaturę, zabawki i pomoce szkolne dla dzieci przebywających w szpitalu – akcja „Miś”. Uczestniczymy aktywnie od 2009 r. w akcji „Pola nadziei” wspierającej krośnieńskie hospicjum oraz angażujemy się w zbiórki i wolontariat na rzecz schroniska dla zwierząt.

Chronimy

• W roku szkolnym 2016/17 przystąpiliśmy do ogólnopolskiego programu „Chronimy dzieci”.
  • Monitorujemy otoczenie szkoły i korytarze.
  • Zapewniamy opiekę pielęgniarską w szkolnym gabinecie.
  • Organizujemy prelekcje i zajęcia edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa w świecie rzeczywistym i wirtualnym.

Rodzice

• Współpracują ze szkołą aktywnie działając w Radzie Rodziców: współorganizują zabawy, konkursy, wycieczki, spotkania, projekty.
  • Chętnie włączają się w akcję „Cała Polska czyta dzieciom”.
  • Opowiadają o swoich pasjach i wykonywanych zawodach podczas spotkań z dziećmi na lekcjach.
  • Kontaktują się na bieżąco z wychowawcą i nauczycielami za pomocą dziennika elektronicznego, co zapewnia szybki dostęp do informacji nt. dziecka.

Uśmiechamy się, bo lubimy wspólnie i pomysłowo spędzać czas: „Dzień kapelusza”, szkolny konkurs „Mam talent”, „Dzień pierniczków”, „Baśni czytanie na dywanie”, „Dzień szalonych fryzur”. Chodzimy na spektakle teatralne i musicale, uczestniczymy w koncertach, odwiedzamy muzea, poznajemy sztukę filmową biorąc udział w programie „Nowe horyzonty edukacji filmowej”. Spotykamy się z ciekawymi ludźmi: pisarzami, poetami, aktorami, jeździmy na klasowe wycieczki i „Zielone szkoły”.