lessphp fatal error: load error: failed to find /home3/krosnosp/public_html/wp-content/themes/theme49081/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home3/krosnosp/public_html/wp-content/themes/theme49081/style.less 80 – lecie | Szkoła Podstawowa nr 3

80 – lecie

Jubileusz 80 - lecia SP 3

Wstęp

2 października 2018 r. minęło 80 lat od poświęcenia murów Szkoły Podstawowej Nr 3 w Krośnie. Taki jubileusz jest powodem do świętowania. Planowanie i przygotowania do jubileuszu rozpoczęły się już jesienią 2017 r.

W związku z jubileuszem zorganizowano m in.:

• szkolny konkurs literacki „Komiksowo z Marią Konopnicką”
  • międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Maria Konopnicka i bohaterowie jej utworów”
  • międzyszkolny marsz na orientację pt. „Śladami Marii Konopnickiej”
  • wystawę prezentującą pamiątki związane ze szkołą.

Główne uroczystości odbyły się 2 października.

Nasi sponsorzy

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

„MARIA KONOPNICKA I BOHATEROWIE JEJ UTWORÓW”

W związku z obchodami 80- lecia naszej szkoły, które odbyły się w październiku został przez nas zorganizowany konkurs plastyczny. Do konkursu przystąpili uczniowie z krośnieńskich szkół podstawowych. Celem  było przedstawienie portretu naszej patronki oraz bohaterów jej utworów. 13 czerwca 2018 r. konkurs został rozstrzygnięty. Jury spośród wielu prac wybrało i nagrodziło po 5 prac z kategorii wiekowej I - III oraz IV - VII.

Nagrody zostały wręczone podczas uroczystości obchodów 80 - lecia naszej szkoły w RCKP w Krośnie.

Konkurs literacki „Komiksowo z Marią Konopnicką”

Z okazji z 80-lecia naszej szkoły, został zorganizowany konkurs literacki, którego celem było zainteresowanie uczniów twórczością i biografią Marii Konopnickiej oraz inspirowanie do aktywności twórczej, rozwijanie talentów literackich i plastycznych.

W konkursie brali udział uczniowie naszej szkoły. Zadaniem uczestników było stworzenie komiksu na temat dowolnie wybranego bohatera utworu Marii Konopnickiej albo biografii autorki. Jury konkursowe oceniało oryginalność ujęcia tematu, kompozycję, szatę graficzną, poprawność ortograficzną i interpunkcyjną.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 20 września w szkolnej bibliotece. Równorzędne nagrody zdobyły: Weronika Surmacz i Milena Cecuła z klasy V a i Madzia Kud z klasy VI. Dziewczynki wykazały się talentem literackim i plastycznym. Maria Konopnicka pewnie byłaby z nich dumna, a my serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Poniżej prezentujemy nagrodzone prace

Międzyszkolny marsz na orientację "Śladami Marii Konopnickiej"

W dniu 27 września 2018 r. Szkoła Podstawowa nr 3 po raz drugi zorganizowała międzyszkolny „Marsz na orientację – śladami Marii Konopnickiej”. Tematyka marszu była związana z patronką naszej szkoły oraz z nadchodzącą setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

W tym roku zgłosiło się do nas 8 drużyn z krośnieńskich szkół podstawowych.  Naszą szkołę reprezentowała czteroosobowa drużyna z klasy VII pod opieką pani Elżbiety Tkaczyk. Uczestnicy marszu podążali szlakiem wyznaczonym na mapie i rozwiązywali zadania. Do pokonania było 9 punktów wyznaczonych w dzielnicy Białobrzegi. Podczas zmagań reprezentanci poszczególnych szkół wykazali się nie tylko bardzo dobrą sprawnością fizyczną i wiedzą, ale także umiejętnościami z zakresu szybkiego myślenia, pracy w zespole, czy samodzielnego podejmowania decyzji.

Wszystkie drużyny z sukcesem ukończyły marsz. Wśród nagrodzonych znalazły się szkoły: Szkoła Podstawowa nr 3 – I miejsce, Szkoła Podstawowa nr 7 i Szkoła Podstawowa nr 8 – II miejsce. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Ponadto trzy zwycięskie drużyny zostały zaproszone na jubileuszową uroczystość 80-lecia naszej szkoły do RCKP. Podczas uroczystości wręczono im pamiątkowe szklane medale.

Marsz okazał się świetną zabawą i przyczynił się do integracji międzyszkolnej. Gratulujemy wszystkim drużynom!

Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy włączyli się w organizację tegorocznego marszu, to nieoceniona pomoc, za którą jesteśmy wdzięczni.

Zdjęcia z marszu

Program uroczystości w dniu 2 X 2018 r.

9:00 uroczysta Msza św. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie Białobrzegach

10:00 - 10:45 - wizyta w Szkole Podstawowej Nr 3, zasadzenie pamiątkowego dębu, zwiedzanie wystawy okolicznościowej

11:00 - Rozpoczęcie uroczystości jubileuszowych w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie

11:05 - 12:35 - prezentacja szkoły, cześć artystyczna, wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego, wystąpienia okolicznościowe - sala widowiskowa

Taniec :Tęcza" wykonany przez nasze uczennice podczas uroczystości w RCKP

Zdjęcia z dnia 2 października 2018 r.

Prezentacja "Historia i teraźniejszość SP 3 w Krośnie"

Prezentacja przygotowana z okazji jubileuszu

Wystawa jubileuszowa

Zdjęcia

Hymn szkoły

Podczas uroczystej akademii z okazji jubileuszu po raz pierwszy oficjalnie został odśpiewany hymn szkoły. Autorem tekstu i muzyki jest ksiądz Paweł Serwański.

Nagranie hymnu

Listy gratulacyjne i podziękowania

Jubileuszowe sadzenie tulipanów

W ramach jubileuszowych obchodów 80-lecia naszej szkoły w dniu 30 października 2018 r. przedstawiciele wszystkich klas wzięli udział
w akcji sadzenia tulipanów.

Na szkolnej rabatce, na której znajduje się kamień z tablicą pamiątkową, uczniowie posadzili ponad 80 tulipanów. Cebulki tych kwiatów w różnych kolorach i odmianach zostały podarowane przez Radę Rodziców.

Zdjęcia

Z niecierpliwością czekaliśmy na wiosnę, by móc obserwować  i podziwiać kolorowe kompozycje jubileuszowych tulipanów.

Artykuł w Nowym Podkarpaciu z dnia 26 IX 2018 r. w związku
z jubileuszem szkoły

Artykuł o jubileuszu w Nowym Podkarpaciu z dnia 10 października 2018 r.

Artykuł o SP 3 na portalu www.krosno24.pl