lessphp fatal error: load error: failed to find /home3/krosnosp/public_html/wp-content/themes/theme49081/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home3/krosnosp/public_html/wp-content/themes/theme49081/style.less Wakacje z zuchami!

Wakacje z zuchami!

Podczas  tegorocznych wakacji nasza Gromada Zuchowa nie próżnowała - działała prężnie! Co tydzień odbywały się spotkania, które były ciekawe i różnorodne. Starałyśmy się, aby zuchy jak najwięcej skorzystały i wiele się dowiedziały.

Już w roku szkolnym rozpoczęliśmy cykl zbiórek na temat Prawa Zucha, które kontynuowałyśmy podczas wakacji. Chciałyśmy przybliżyć i wyjaśnić dzieciom wartości, jakie zawiera kodeks postępowania. Składa się on z 6 punktów, z których każdy  określa jakim ma być wzorowy zuch i do jakich celów dążyć.

Oprócz „poważnych” przekazujących wiedzę zbiórek odbywały się również inne, luźniejsze, związane z zabawą i budowaniem więzi zuchowej. Jednak nie zapominaliśmy o obrzędowości Gromady. Zuchy miały też czas na wykazanie się w różnych dziedzinach takich jak sport czy logika. Zorganizowałyśmy dla nich zawody sportowe, które miały na celu zintegrowanie grupy, naukę współpracy i rywalizacji fair play oraz  grę terenową. Gra służyła temu, by zuchy powtórzyły dotychczas obyta wiedzę. Kolejnym, tym razem nietypowym spotkaniem, była zbiórka z zaproszonym gościem - Żołnierzem Polskich Sił Zbrojnych - tatą jednego z naszych zuchów. Dzięki temu wszyscy mieliśmy okazję poznać, jak wygląda praca żołnierza, życie na poligonie i podstawowy ekwipunek żołnierski.

1 sierpnia obchodziliśmy 75 rocznicę Wybuchu Powstania Warszawskiego. By upamiętnić tę ważną rocznicę odbyła się gra, która przybliżyła zuchom to historyczne wydarzenie. Wymyśliłyśmy grę na wzór podchodów. Polegała ona na tym, iż zuchy wcieliły się w Małych Powstańców uciekając, a my – harcerki w Niemców, którzy ich tropili. Wśród zadań dla „powstańców:” było:  opatrzenie rany i dostarczenie przesyłki.

Ważne dla nas było to, że mogłyśmy liczyć na pomoc  wielu osób, które stały na punkcie, udostępniały miejsce, czy pomagały w przygotowaniu zbiórki i zadań. Byli to m. in. harcerze z innych drużyn, zaangażowani  i chętni do pomocy. Jesteśmy wszystkim za to bardzo wdzięczni jako cała Gromada!

Mamy  nadzieję, że w taki aktywny, ciekawy sposób spędzimy jeszcze niejedne wakacje i że tak prężnie będziemy działać też w roku zuchowym. To były wspaniałe wakacje z zuchami!

W imieniu całej Rady Gromady Zuchowej

Zuzanna Kolanko